Esate verslo savininkas? Gyvybės draudimas gali jums būti svarbiu saugumo garantu!
Geras dalykas, tas gyvybės draudimas, jeigu tik žinai, kaip jį teisingai pritaikyti.
Labai daug dirbu su verslų savininkais ir esu mačiusi daug skirtingų situacijų versluose.
Pirma situacija. Vieno iš akcininkų mirtis, kai verslas priklauso dviems skirtingiems savininkams arba daugiau. Ar pagalvojote, kas nutiktų jūsų verslo daliai kito akcininko mirties atveju? Nes verslas irgi yra turtas, kuris mirties atveju atitektų mirusiojo šeimai. Ar kada nors apie tai pagalvojote? Kaip tie „nauji akcininkai“ valdytų verslą, sunku nuspėti. O gal jie panorėtų savo verslo dalį parduoti, o gal nusipirkti jūsų dalį?
Sakote, kaip čia gali padėti gyvybės draudimas? Tai praktiškai chrestomatinė situacija. Net jeigu neturite jokių kitų teisinių sutarčių, kaip verslų savininkai, galite pasirašyti gyvybės draudimo sutartis vienas kito naudai. Juk gyvybės draudimas jums garantuoja, kad netekties atveju paskirtas naudos gavėjas (šiuo atveju kitas akcininkas) gautų solidžia išmoką savo naudai.
Tai pinigai, kurie gali jums suteikti erdvės pasirinkimui:
- parduoti savo verslo dalį ir atsitraukti;
- nusipirkti kito akcininko dalį iš jo šeimos, neįsiskolinant bankui;
- investuoti į naują projektą;
- o gal padengti kitus įsiskolinimus, atsiradusius dėl kito akcininko mirties.
Antra situacija – reikalai, kurie sprendžiami su visokiomis valstybinėmis finansinėmis tarnybomis. Žinote, kad šios institucijos, turėdamos abejonių dėl verslo arba dėl jo savininkų/valdytojų veiksmų, turi didelių galių bei gali uždėri areštą visam turtui ir sąskaitoms – verslo ir asmeninėms (priklausomai nuo situacijos), kol viskas išsispręs ir įrodysite nekaltumą.
Kaip tokioje situacijoje gali pagelbėti gyvybės draudimo sutartis? Gyvybės draudimo sutartis negali būti areštuota, o tokios sutarties apmokėjimas yra skaitomas vienu iš stabilių asmens įsipareigojimu. Todėl gyvybės draudimo įmokų mokėjimams gali būti atlaisvintos lėšos.
Tokiu būdu, jei per visą šį sunkų laikotarpį jums kažkas nutiktų (sunki liga, operacija arba trauma), gyvybės draudimas išmokėtų jums išmokas gydymuisi. Kai jūsų sąskaitos areštuotos, jums tai yra tiesiog išsigelbėjimas. O mirties atveju jūsų šeima nepaveldėtų vien skolų ir areštuotų sąskaitų, o ir visą gyvybės draudimo sumą. Kokio dydžio bus ta suma? – Tokio, kuriam norėsite (arba galėsite) apsidrausti, priklausomai nuo jūsų amžiaus ir sveikatos būklės.
O svarbiausia – už tokias sutartis neturite mokėti iš asmeninių lėšų. Jeigu esate ne tik akcininkas, bet dar ir įdarbintas versle, už jūsų gyvybės draudimo sutartį gali mokėti jūsų verslas. Tokios įmokos priskiriamos leidžiamiems atskaitymams darbuotojo naudai ir, be kitų naudų, mažina įmonės mokamą pelno mokestį.
Geras dalykas tas gyvybės draudimas…