BLIS Experience – galimybė, patirtis ir garbė, kurios nusipelniau

06 Lap 2022

BLIS Experience – galimybė, patirtis ir garbė, kurios nusipelniau

Finansų konsultantų veikla Lietuvoje skaičiuoja tik šiek tiek daugiau nei 20 metų. Tik trečią dešimtmetį mes mokiname Lietuvos žmones finansinio raštingumo. Nieko nuostabaus, kad dar turime begalę edukacinės veiklos prieš akis, kad dar didelis skaičius žmonių vis nesitaiko asmeninių finansų valdymo taisyklių. Juk šunis prisijaukinome prieš tūkstančius metų, o jie vis dar turi laukinių instinktų.

Džiugu, kad mūsų šalyje jau yra profesionalių finansų konsultantų. Tai mūsų profesijos elitas, kuris supranta ir tiki savo veikla bei laikosi profesinės etikos taisyklių. Ir tikrai svarbu, kai mūsų šalies specialistai yra vertinami tarptautiniu mastu ir yra kviečiami dalinti savo profesinėmis žiniomis su kitų pasaulio šalių auditorijomis.

Šių metų spalio 6-8 dienomis turėjau garbės dalyvauti tarptautiniame renginyje BLIS Experience, vykusiame Libane, Beirute, skirtame finansų ir gyvybės draudimo verslo atstovams iš viso pasaulio. Šiame ypatingame renginyje skaičiau pranešimą aktualia tema „Working woman, now what?“ Džiaugiuosi, kad pranešimas sulaukė didelio susidomėjimo. Dalinausi scena su gyvybės draudimo elito legendomis ir ilgamečiais nusipelniusiais profesionalais, tokiais kaip Solomon Hicks, Tony Gordon, Joe Jordan, Beto Boutet, Eszylfie Taylor ir daugeliu kitų pasaulinio lygio pranešėjų, MDRT Top of the Table narių ir lektorių. Būti vienai iš jų – neįkainojama patirtis, aukštas įvertinimas bei neabejotina garbė.

Senai nesu dalyvavusi tokiame įkvepiančiame renginyje. Buvo apstu visko – ir motyvuojančių, ir sisteminių pranešimų, nešančių ypatingą mintį arbą idėją, kurią paprasta pritaikyti praktikoje. O svarbiausia – profesionali aplinka, socialinis bagažas, mūsų verslo žmonės iš skirtingų pasaulio pusių, kiekvienas su savo patirtimi, istorija, karjera, įžvalgomis, kuriomis taip paprastai dalinasi. Kiekvienas savotiškas, turintis savo darbo metodą, savo ypatingą praktiką, skirtingą temperamentą, bet visi tarnaujantys tam pačiam tikslui – padėti žmogui pasiekti finansinę laisvę.

Dar kartą supratau, kad mūsų darbe viskas yra įmanoma, gali tapti tiek geru savo srities specialistu, kiek nori. Mes esame labai jauna šalis, finansinio raštingumo klausimu taip pat. Tai turi ir privalumų, ir trūkumų. Aišku, pagrindinis trūkumas – menkas žmonių finansinis raštingumas, dėl kurio jie sunkiai naudojasi ir mažai žino apie tinkama asmeninių finansų planavimą. Bet tai tuo pačiu yra ir didelis privalumas – turime daug neišnaudoto potencialo skleisti gerą žinią ir padėti Lietuvos piliečiams ir rezidentams teisingai pasirinkti finansines paslaugas, pasirūpinti savimi ir savo šeima.

Mūsų profesija yra ypatinga – mes padedame sau padėdami kitiems. Ir žmonės, pasirinkę finansų konsultanto kelią, yra ypatingi. Svarbu tai suprasti laiku, nepasiduoti per anksti. Taip pat nepamirškime nuolat investuoti į save, į savo kompetenciją, į žinias. Toks investavimas visada duoda teigiamą grąžą. O geriausias būdas tai padaryti – dalyvauti tokiuose renginiuose, kaip BLIS Experience.

Grįžti atgal