Asmeninis finansų konsultantas – nauda ar našta?

14 Rgs 2022

Asmeninis finansų konsultantas – nauda ar našta?

Manęs nuolat klausia, o kuo gi skiriasi II pakopos pensijų kaupimas bendrovėje, kuri priskiria asmeninį finansų konsultantą, ir tokioje, kur neturi ir esi aptarnaujamas nuolat besikeičiančių vadybininkų „bendrojo srauto“ ir „penkių minučių prie langelio“ principu?

Ko gero, reiktų paminėti, kad asmeninio finansų konsultanto darbas yra papildomai neapmokestinamas, nes pensijų kaupimui yra taikomi tik tie mokesčiai, kurie nustatyti pensijų kaupimo įstatyme. Reiškia, tai tik naudingas „priedas“ prie jūsų sutarties, nuolatinės aktualios informacijos šaltinis ir sutarties aptarnavimo garantas. Paklausite, o kam visa tai?

Ar žinote, kad nuo II pakopos pensijos kaupimo veiklos pradžios Lietuvoje jau praėjo virš 20 metų? Skaičiavote, kiek reformų (makro ir mikro) per tą laiką įvyko? O ar girdėjote, kad Seimo opozicija rugpjūčio pradžioje pateikė dar vieną Pensijų kaupimo įstatymo pakeitimo projektą?

Įstatymo pakeitimo projektu siūloma didinti išmokų ribas ir liberalizuoti gyventojų dalyvavimą II pensijų pakopoje, o tiksliau:

  1. Siūloma keisti pensijos išmokų ribas:
  • vienkartinės, nedalomos, pensijų išmokos ribas pakelti nuo dabartinių 5000 Eur iki 10000 Eur;
  • periodinių išmokų ribas pakelti nuo 10000 Eur iki 20000 Eur;
  • anuiteto įsigijimo ribas taip pat pakelti nuo dabartinių 10000 Eur iki 20000 Eur.

 

2. Taip pat pataisos numato automatinio įtraukimo į II pakopos pensijų kaupimą liberalizavimą:

  • savarankiško apsisprendimo laisvė dėl kaupimo pensijai, atsisakant automatinio įtraukimo;
  • galimybė bet kada pasitraukti iš II pakopos pensijų kaupimo.

 

Aišku, bet kurio įstatymo pakeitimo projektas dar turi praeiti ilgą kelią nuo jo pateikimo svarstyti Seime iki Prezidento patvirtinimo ir įsigaliojimo. Tačiau, ar esate tikri, kad visa jums aktuali informacija jums būtų pateikta aiškiai ir laiku? Ar per paskutines didžiąsias reformas jūsų pensijos kaupimo bendrovė jus informavo apie esminius pakeitimus, įtakojančius jus asmeniškai?

Esu tikra, kad įvyks dar ne viena pensijų kaupimo sistemos reforma, tad profesionalus asmeninis finansų konsultantas man atrodo akivaizdi pridėtinė vertė. O ką manote jūs?

Grįžti atgal