Ko galiu tikėtis iš gyvybės draudimo Covid-19 pandemijos kontekste?

20 Rgs 2021

Ko galiu tikėtis iš gyvybės draudimo Covid-19 pandemijos kontekste?

Paskutiniu metu beveik kasdien sulaikiu klausimų iš savo klientų, susijusių su Covid-19. Suprantu, kad epidemiologinei situaciai vis prastėjant, atsakymų reikia taip pat vis daugiau. Todėl šiandien pasistengsiu atsakyti į kelis svarbiausius klausimus dėl Covid-19 viruso įtakos gyvybės draudimui.

Ar galiu apsidrausti, jeigu esu pasiskiepijęs / nesiskiepijęs?

Šiuo metu, dėl COVID–19 ligoninėse atsiduriant vis jaunesniems žmonėms, didėja skaičius žmonių, norinčių įsigyti gerą ir patikimą ilgalaikį draudimą. Tuomet ir sulaukiu klausimo: “Ar galiu apsidrausti, jeigu esu pasiskiepijęs/nepasiskiepijęs nuo Covid-19? Ar mano draudimo įmoka priklauso nuo pasiskiepijimo fakto?”.

Atsakau, kad šiai dienai skiepas arba jo neturėjimas neturi absoliučiai jokios įtakos draudimo įmokai, todėl galiu sudaryti draudimą tokioms pat sąlygomis, kaip iki pandemijos. Skiepas nuo COVID-19, kaip ir skiepas nuo gripo, erkinio encefalito, tymų ar kiti, neturi jokios įtakos kliento rizikos vertinimui gyvybės draudimo sutarties sudarymo metu. Bet prieš sudarant sutartį, kliento klausiama, ar jis turėjo kontaktų su žmonėmis, sergančiais Covid-19, arba pats jaučia šios ligos simptomus. Todėl pasiskiepijimo nuo Covid-19 faktas gali būti privalumu kai kuriais atvejais:

  • Jeigu klientas turėjo kontaktą su sergančiuoju COVID–19, bet yra paskiepytas ir nejaučia simptomų, gyvybės draudimo sutartį su juo galime pasirašyti.
  • Jeigu klientas turėjo kontaktą su sergančiuoju COVID–19, bet ypa nepaskiepytas, sutarties sudarymas yra atidedamas porai savaičių, o sutartis gali būti pasirašyta, asmeniui pateikus dokumentus, patvirtinančius ligos simptomų nebuvimą.
  • Jeigu klientas sirgo COVID–19, bet yra paskiepytas, greičiausiai, gyvybės draudimo sutartį galima bus sudaryti greičiau, nei nepaskiepytam asmeniui.

Aišku, jeigu žmogus persirgo sunkia Covid-19 forma, ir turi dėl to rimtų pasekmių, įtakojančių jo sveikatą, jam gali būti ir atsisakyta sudaryti gyvyės draudimo sutartį.

Ar numatomi kokie nors pokyčiai gyvybės draudimo sutartims, įtakoti vakcinavimo?

Gyvybės draudimo sektorius yra pakankamai stabilus, pokyčiai gyvybės draudimo sutartyse vykdomi nedažnai. Ir nors dabartinė pandeminė situacija yra pakankamai rimta ir užsitęsusi, tačiau šiuo metu jokių pokyčių gyvybės draudimo srityje, susijusių su Covid-19, nei vakcinuotiems, nei nevakcinuotiems nėra.

Jeigu jau turite ilgalaikį gyvybės draudimą, kurį įsigijote tam tikromis sąlygomis, tai galite būt tikri, kad šio draudimo sąlygos nebus pakeistos nei tuo atveju, jeigu pasiskiepisyte, nei jeigu nesiskiepysite – turėsite draudimą būtent tokiomis sąlygomis, kokiomis įsigijote.

Nežinia, kaip ilgai dar užsitęs pandemija, kurios jau ne pirmą bangą išgyvename. Ko gero, situacija stabilizuosis dar negreitai, o ir pokyčių bei įtakos mūsų sveikatai tikrai bus. Todėl man atrodo visai logiška, kad sudarant gyvybės draudimo sutartis kažkada, artimoje ateityje, kai kurios gyvybės draudimo bendrovės gali įtraukti į klausimų sąrašą ir klausimą dėl vakcinavimo.

Jeigu klaustumėte mano nuomonės, sakyčiau, visai tikėtina, kad pilnai ištyrus vakcinos poveikį, kai kurios gyvybės draudimo bendrovės galbūt pradės taikyti skirtingą kainodarą vakcinuotiems ir nevakcinuotiems asmenims, galbūt netgi skirtingas gyvybės draudimo sąlygas, skirtiną išmokų mokėjimo tvarką.

Ar mano dyvybės draudimas galioja, jeigu esu pasiskiepijęs / nepasiskiepijęs?

Kiekvienas klientas, sudaręs ilgalaikę gyvybės draudimo sutartį, gali būti tikras, kad jo gyvybė yra apdrausta mirties atveju dėl Covid-19, o taip pat dėl šio viruso sukeltų komplikacijų ir padarinių, lygiai taip pat, kaip dėl bet kurios kitos ligos arba jos padarinių.

Gyvybės draudimas tikrai išmokės išmoką mirties atveju mokama ir vakcinuotiems, ir nevakcinuotiems nuo Covid-19, jeigu jūs įsigijote būtent tokį gyvybės draudimą kuris ir išmoka išmokas mirties, o ne tik žūties, atvejais.

Aišku, jau pats laikas atlikti savo gyvybės draudimo sutarčių reviziją. Įsitikinkite, kas esate apsidraudę ilgalaikiu gyvybės draudimu, kuris moka išmoką mirties atveju dėl bet kurios priežasties, o ne tik mirties dėl nelaimingo atsitikimo atveju. Jeigu dar tokio neturite, gal pandemija yra geras laikas apie jį susimąstyti?

Ši pandemija yra pirma tokio mąsto, bet juk gali būti dar kitų. Todėl mano labia paprastas patarimas visiems – negalvokite, kad nelaimės beldžiasi tik į kitų duris, apsidrauskite savo ir savo šeimos ramybei.

Grįžti atgal